loading...

برنامه هاي شبكه هاي اجتماعي

  لپ‌تاپ‌ها و كامپيوترهاي ويندوزي   منوي استارت را باز كنيد و با كليك روي قسمت تنظيمات، گزينه System را انتخاب و سپس روي تب About كليك كنيد. در اين قسمت مي‌توانيد به اطلاعاتي همچون نسخه‌ي ويندوز، مقدار حافظه‌ي رم و نوع پردازنده دسترسي پيدا كنيد. البته پيدا كردن مدل لپ‌تاپ به همين سادگي‌ها نيست. معمولا اطلاعاتي در مورد مدل لپ‌تاپ روي خود بدنه قرار دارد يا غير از اين، مي‌توانيد از اطلاعات صفحه‌اي بهره ببريد كه براي لحظه‌اي بعد از روشن…

مشخصات گوشي و لپ تاپ

محمد احمدی بازدید : 11 چهارشنبه 17 مهر 1398 نظرات ()

چگونه مشخصات فني انواع گجت‌ها را پيدا كنيم؟

 

لپ‌تاپ‌ها و كامپيوترهاي ويندوزي

 

منوي استارت را باز كنيد و با كليك روي قسمت تنظيمات، گزينه System را انتخاب و سپس روي تب About كليك كنيد. در اين قسمت مي‌توانيد به اطلاعاتي همچون نسخه‌ي ويندوز، مقدار حافظه‌ي رم و نوع پردازنده دسترسي پيدا كنيد.

چگونه مشخصات فني انواع گجت‌ها را پيدا كنيم؟

البته پيدا كردن مدل لپ‌تاپ به همين سادگي‌ها نيست. معمولا اطلاعاتي در مورد مدل لپ‌تاپ روي خود بدنه قرار دارد يا غير از اين، مي‌توانيد از اطلاعات صفحه‌اي بهره ببريد كه براي لحظه‌اي بعد از روشن شدن سيستم ظاهر مي‌شود. اگر هم رسيد خريدتان را داشته باشيد كه كار خيلي راحت‌تر است و تقريبا به تمام اطلاعات موردنيازتان دسترسي خواهيد داشت.

با تايپ كردن عبارت dxdiag در كادر جستجوي تسكبار هم DirectX Diagnostic Tool باز مي‌شود كه در آن مي‌توانيد اطلاعات مختلفي ازجمله مدل لپ‌تاپ و مقدار حافظه‌ي رم و نوع پردازنده را مشاهده كنيد.

علاوه بر اين، معمولا در سايت كارخانه‌هاي سازنده قسمتي براي همين كار وجود دارد كه با استفاده از شماره سريال مربوط به اين كامپيوترها مي‌توانيد به اطلاعات گسترده‌اي در مورد آن‌ها دسترسي پيدا كنيد.

اگر از هيچ‌كدام از اين راه‌حل‌ها راضي نبوديد، مي‌توانيد از نسخه‌ي ويندوزي برنامه‌ي CPU-Z استفاده كنيد كه نسخه‌ي اندرويدي آن را كمي بالاتر معرفي كرديم. با استفاده از اين برنامه، مي‌توانيد مشخصه‌هاي فني‌تر و پيشرفته‌تر سيستم را مشاهده كنيد. در اين زمينه هم برنامه‌هاي مختلفي وجود دارد كه مثلا برنامه‌ي Speccy از رابط كاربري جذابي بهره مي‌برد و علاوه بر اطلاع‌رساني مشخصه‌هاي سيستم، دماي قطعات داخلي سيستم را هم نشان مي‌دهد.

آيفون و آيپد

از طريق سيستم‌عامل iOS نمي‌توان اطلاعات چنداني را در مورد مشخصه‌هاي آيفون و آيپد به دست آورد. اگر در بخش تنظيمات روي General ضربه بزنيد و به قسمت About برويد، با اطلاعاتي مانند مقدار فضاي داخلي در دسترس، نسخه‌ي فعلي سيستم‌عامل، تعداد اپليكيشن‌هاي نصب‌شده و نام شبكه‌ي مخابراتي روبرو مي‌شويد.

چگونه مشخصات فني انواع گجت‌ها را پيدا كنيم؟

براي اين كه دقيقا از مدل و مشخصات آيفون، آيپد يا آيپاد تاچ آگاه شويد، بهترين كار استفاده از شماره‌ي مدل حك شده در پشت گجت و جستجوي آن در وب است؛ به طور مثال گوشي آيفون ۸ در ۳ مدل A1863، A1905 و A1906 عرضه شده است. در اين زمينه فهرست‌هاي مختلفي در وب وجود دارد كه در اين فهرست‌ها مي‌توانيد مشخصه‌هايي مانند نام گجت، ظرفيت و حتي رنگ‌هاي آن‌ها را مشاهده كنيد. در اين رابطه مي‌توان به صفحات رسمي اپل براي آيفون­ها، آيپد­ها و آيپاد­ها اشاره كرد.

البته اپل معمولا درباره‌ي همه‌ي مشخصه‌هاي گجت‌هايش اطلاع‌رساني نمي‌كند. مثلا در صفحات مربوط به مقايسه‌ي آيفون‌ها و آيپدها كه در سايت اپل وجود دارد، مشخصه‌هايي مانند پردازنده و رزولوشن را مي‌توانيد ببينيد، اما حرفي از مقدار حافظه‌ي رم به ميان نمي‌آيد.

خوشبختانه سايت‌هاي خوبي مانند iFixit در اين زمينه وجود دارند كه جديدترين آيفون‌ها را تكه‌تكه مي‌كنند و مشخصه‌هايي مانند مقدار حافظه‌ي رم و ظرفيت باتري اين گجت‌ها را به اطلاع عموم مي‌رسانند.

در اين زمينه هم مي‌توانيد روي سايت GSMArena حساب كنيد كه اطلاعات مختلفي از حافظه‌ي رم گرفته تا رزولوشن نمايشگر را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد.

گوشي‌ها و تبلت‌هاي اندرويدي

در گوشي‌ها و تبلت‌هاي اندرويدي با رفتن به بخش تنظيمات و سپس System و درنهايت ضربه زدن روي گزينه‌ي About Phone كم‌وبيش به اطلاعات نه‌چندان مفيدي مانند مدل گوشي يا نسخه‌ي اندرويد دست پيدا مي‌كنيد. براي دسترسي به اطلاعات بيشتر مي‌توانيد مدل گوشي‌تان را در اينترنت جستجو كنيد يا اين كه به بخش‌هاي ديگر گوشي سر بزنيد.

چگونه مشخصات فني انواع گجت‌ها را پيدا كنيم؟

در بخش تنظيمات، مي‌توانيد به گزينه‌ي Storage مراجعه كنيد تا از ميزان حافظه‌ي داخلي گوشي‌تان مطلع شويد. براي دانستن ميزان حافظه‌ي رم هم در ابتدا لازم است كه گزينه‌ي Developer options را فعال كنيد. براي فعال كردن هم فقط كافي است كه به About phone مراجعه كنيد و سپس ۷ بار روي Build Number ضربه بزنيد.

با انجام اين كار، گزينه‌ي Developer options در بخش تنظيمات پديدار مي‌شود و ازآنجا مي‌توانيد روي Memory ضربه بزنيد تا ببينيد گجت اندرويدي شما از چه مقدار حافظه‌ي رم استفاده مي‌كند.

با استفاده از خود اندرويد، تقريبا اين تمام اطلاعاتي است كه مي‌توانيد به دست آوريد؛ اما خوشبختانه اپليكيشن‌هاي خوبي در اين زمينه وجود دارد. اپليكيشن‌هاي CPU-Z و My Device رايگان هستند و تقريبا همه‌ي مشخصه‌هاي مهم (از رزولوشن گرفته تا مدل پردازنده) را به اطلاع كاربر مي‌رسانند.

البته كار بسيار ساده‌تر اين است كه با استفاده از جستجوي مدل گوشي در وب، مشخصات آن را به دست آوريد. در اين زمينه، سايت GSMArena يكي از بهترين‌ها است كه اطلاعات گسترده‌اي همچون اندازه‌ي سنسور دوربين و حسگرهاي تعبيه‌شده در گوشي را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد.

لپ‌تاپ‌ها و كامپيوترهاي maغير مجاز مي باشد

از آنجا كه سيستم‌هاي maغير مجاز مي باشد محدود هستند و ابزارهاي زيادي براي مشكل‌يابي در آن‌ها تعبيه‌شده، مدل‌ها و مشخصه‌هاي آن‌ها به‌راحتي قابل شناسايي هستند. با كليك روي آيكون اپل كه در نوار منو وجود دارد، انواع و اقسام اطلاعات را مي‌توانيد مشاهده كنيد. از مدل سيستم و سن و سال آن گرفته تا نسخه‌ي سيستم‌عامل و پردازنده و مقدار حافظه‌ي رم. براي مشخصه‌هاي بيشتر و دقيق‌تر هم مي‌توانيد روي گزينه‌ي System Report كليك كنيد.

چگونه مشخصات فني انواع گجت‌ها را پيدا كنيم؟

اگر مي‌توانيد كه سيستم مك را روشن كنيد و به اين صفحه دسترسي داشته باشيد كه كار تمام است. اما اگر به هر دليلي نمي‌توانيد سيستم را روشن كنيد، يك راه‌حل جايگزين را پيشنهاد مي‌دهيم. در اين زمينه هم اپل صفحات مخصوصي را در سايتش تعبيه كرده كه فقط كافي است شماره سريال سيستم را يادداشت كرده و سپس در يكي از صفحات مربوط به مك­بوك،مك­بوك پرو، مك­بوك­ اير و آي­مك به دنبال آن شماره سريال بگرديد تا بتوانيد مدل و مشخصه‌هاي سيستم‌تان را پيدا كنيد.

ديگر گجت‌ها

پيدا كردن مشخصات گوشي و لپ‌تاپ كار چندان سختي نيست. اما پيدا كردن مشخصه‌هاي يك مدل خاص از تلويزيون، دوربين ديجيتال يا ديگر وسايل الكترونيكي، چالش‌برانگيز است. گاهي اين چالش به خاطر اين است كه چنين اطلاعاتي اهميتي ندارند، گاهي هم چالش ايجادشده بدين خاطر است كه واقعا پيدا كردن اين اطلاعات خاص كار بسيار مشكلي است.

 

در مرحله‌ي اول بهتر است كه نام دقيق آن محصول را از روي بدنه يا رسيد خريد پيدا كنيد. اگر توانستيد نام و مدل دقيق محصول را پيدا كنيد، ادامه‌ي راه چندان سخت نيست. اما گاهي (به خصوص براي محصولات قديمي) استفاده از مدل دقيق راه به‌جايي نمي‌برد. به همين خاطر، در مرحله‌ي اول از موتورهاي جستجو استفاده كنيد. اگر موفقيت‌آميز نبود، به سايت سازنده سر بزنيد و قسمت‌هاي مختلف آن را زير و رو كنيد.

اگر در تمام اين راه‌ها با در بسته مواجه شديد، به مراكز فروش آن محصول و اگر مركز فروشي براي آن وجود ندارد، به تعميرگاه‌هاي مربوط به آن مراجعه كنيد؛ شايد تخصص آن‌ها مثمر ثمر باشد و بتوانيد اطلاعات دقيق و مفيدي را پيرامون محصول موردنظرتان پيدا كنيد.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 16
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 9
 • بازدید سال : 306
 • بازدید کلی : 1,358